Quilling w bibliotece :)

27 marca 2024 roku gościliśmy w bibliotece klasę 3a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie.

Zgodnie z tytułem lekcji (Wielkanocne tradycje) uczniowie poznali niektóre z dawnych tradycji okołoświątecznych, np. pogrzeb żuru. Jednak najważniejszym tematem lekcji były pisanki – ich historia, związane z nimi przesądy i tradycje oraz różne sposoby ich ozdabiania.

Po wprowadzeniu do tematu, uczestnicy lekcji dostali kartki z namalowanym obrazem jajka i pomalowali je tak, jak tylko podpowiedziała im to wyobraźnia. Na tak ozdobione kartki nakleili własnoręcznie zrobionego ptaszka, którego wykonali metodą quillingu. Głównym założeniem tej techniki jest tworzenie kształtów z wąskich pasków wyciętego papieru, np. kółek, prostokątów oraz innych, bardziej skomplikowanych figur.

Przy połączeniu malowania, quillingu oraz wyobraźni powstały piękne ozdoby wielkanocne.