ręce trzymające aparat fotograficzny

I miejsce – Barbara Czekaj
wyróżnienie Aleksandra Drozdowska

Wyróżnienie dyrektora SP 2 – Aleksander Woziński

Cele i tematyka konkursu:

Celem konkursu jest możliwość zmierzenia się uczestników w sposobie utrwalania i widzenia otaczającej ich rzeczywistości, rozpowszechnianie wśród uczniów szkół podstawowych oraz mieszkańców Powiatu Głogowskiego fotografii, jako środka wyrazu artystycznego.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie matematyki wśród dzieci i młodzieży, kreowanie niebagatelnego spojrzenia na ten przedmiot, dostrzeganie jej piękna i praktycznych rozwiązań w codziennym życiu oraz kształtowanie umiejętności uchwycenia pewnych elementów i uwiecznienia ich na fotografii. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie podczas wykonywania codziennych czynności związku z matematyką – kształty figur geometrycznych, bryły, miary uchwycone w niepowtarzalny, ciekawy sposób.

Warunki konkursu:

1. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych powiatu głogowskiego oraz nauczycieli.
  2. Przedmiotem konkursu są zdjęcia fotograficzne ukazujące ulubione miejsca spotkań, relaksu i przyjemnych chwil.
  3. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu max. 2 zdjęcia.
  4. Format zdjęć 15 cm x 21 cm.
  5. Zgłoszenie fotografii na konkurs oznacza równocześnie akceptację warunków konkursu i regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Nadesłanie (dostarczenie) zdjęć na konkurs jest równoznaczne z deklaracją, iż zdjęcia nie naruszają dóbr osobistych i materialnych oraz praw autorskich osób trzecich i zostały wykonane samodzielnie przez osobę zgłaszającą prace, a osoby portretowane wyrażają zgodę na publikowanie swojego wizerunku.
  6. Prace należy czytelnie opisać: imię i nazwisko autora, wiek, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna artystycznego oraz krótki opis przedstawionego miejsca, obiektu, zdarzenia.
  7. Nadesłane prace stają się własnością organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do ich publikacji we wszystkich związanych z konkursem materiałach, z zaznaczeniem nazwiska autora, tytułu pracy i miejsca, które zajęła w konkursie.
  8. Oceny prac dokona Jury powołane przez organizatora. Decyzja jury jest ostateczna i nieodwołalna.
  9. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i dyplomy oraz wystawa pokonkursowa.

Etap szkolny do 18.12.2023 r.

prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać na adres:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie

Aleja Wolności 74

67-200, Głogów

Etap międzyszkolny 12.01.2024 r.

wyłonienie najlepszych z nadesłanych prac.

Rozstrzygnięcie konkursu

21.02.2024 r. godz. 16.00