mężczyzna, żarówka

Przeciwdziałanie zachowaniom autodestrukcyjnym

13.05.2019 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyły się warsztaty dla młodzieży I LO pt.: “Przeciwdziałanie zachowaniom autodestrukcyjnym i przeciwdziałanie próbom samobójczym”.

Warsztaty prowadzone były przez studentów III roku pedagogiki pod opieką mgr Grażyny Stawińskiej i koordynatora z ramienia MOPS pani Anny Mazurkiewicz, których celem było przeciwdziałanie zachowaniom suicydalnym wśród młodzieży. Prowadzący starali się uświadomić młodzieży jakie mogą być skutki zachowań autodestrukcyjnych oraz przedstawili najczęstsze przyczyny samobójstw wśród młodych ludzi. Zwracali uwagę na to, że większość osób daje sygnały ostrzegawcze, poszlaki, które mają wskazywać na ich intencje i nie wolno ich ignorować, czy bagatelizować. Najlepszą metodą zapobiegania, jest ich rozpoznanie i prawidłowa reakcja. Ponadto uczniowie poznali instytucje wsparcia i pomocy osobom suicydalnym. Młodzież z dużym zainteresowaniem i uwagą uczestniczyła w warsztatach.

Ewa Biernasiuk