Poznajemy życie pszczół i pracę pszczelarza

W piątek 4 października uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie, wraz pracownikami Biblioteki Pedagogicznej: Ewą Biernasiuk i Urszulą Lewocką, udali się do Przemkowa. Odwiedzili Gospodarstwo pasieczne państwa Waldemara i Janiny Koziołów.

Pan Waldemar w ciekawy sposób przedstawił dzieciom zwyczaje pszczół, zaprezentował pasiekę oraz pracę pszczelarza. Uczniowie zobaczyli jak pozyskuje się miód – oglądali pracę specjalne zaprojektowanych do tego celu maszyn. Pani Janina wytłumaczyła uczestnikom wycieczki jak wielkie znaczenie dla życia człowieka oraz świata roślin mają pszczoły, przypomniała także, że pszczoła, choć bardzo pożyteczna, może także być niebezpieczna – jad z jej żądła może wywołać uczulenie.

Niezwykłą atrakcją dla małych, jak i dorosłych, uczestników wycieczki był pokazowy ul którego przezroczyste ścianki pozwalały na obserwację pracy jego miododajnych mieszkańców.