dziewczynka przy biurku, karty

Matematyka na wesoło

20 listopada 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyły się zajęcia matematyczne pt.: Matematyka na wesoło dla uczniów 3 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie. Celem zajęć było motywowanie uczniów do uczenia się matematyki, rozwijanie logicznego myślenia, wytrwałości w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.

Prowadząca przygotowała dla dzieci zajęcia matematyczne z wykorzystaniem Kart Grabowskiego. Podczas zabawy kartami dzieci nie tylko miały możliwość rozwijania zdolności matematycznych, ale również uczyły się pracy w grupie. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w wielu zabawach i grach matematycznych, które dostosowane były do ich wieku. Zadania do wykonania pokazały, że matematyka może być ciekawa i przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.