Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

Włączając się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, Biblioteka Pedagogiczna w Głogowie 12 lutego 2024 r. zorganizowała zajęcia dla uczniów III klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Celem zorganizowanego spotkania, była edukacja w zakresie reagowania na zagrożenia w Internecie oraz możliwości ich unikania. Zajęcia poświęcone były 5 zasadom bezpiecznego korzystania z internetu: prywatności, równowadze w korzystaniu z internetu i urządzeń ekranowych, reagowaniu na zagrożenia, wzajemnego szacunku, ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Uczniowie obejrzeli kreskówki edukacyjne, gdzie spotkali się z drużyną Sieciaków: Komplem, Netką, NetRobim, AjPi i Spociakiem, którzy wprowadzili ich w wirtualny świat, opowiedzieli o wadach i zaletach Internetu. Uczestnicy poznali zasady bezpiecznego korzystania z sieci, ochrony prywatności, dbania o swój wizerunek w Internecie a także dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą być związane ze znajomościami on-line oraz kim są hejterzy. Dowiedzieli się, jak wykorzystywać Internet i jego możliwości, jak korzystać z aplikacji mobilnych oraz co robić w sytuacji zagrożenia w sieci.