otwarta strona internetowa na laptopie, tablica interaktywna na ścianie

Przydatne aplikacje do interaktywnych zadań

W dniu 24.09.2020 w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie gościli nauczyciele bibliotekarze uczestniczący w Sieci Współpracy. Ich obecność związana była z warsztatem pt. “Przydatne aplikacje do interaktywnych zadań”. Warsztat poprowadziła Pani Beata Malentowicz, nauczyciel bibliotekarz Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Celem warsztatu było poznanie przykładowych narzędzi Web 2.0 do wykorzystania w codziennej pracy nauczyciela i bibliotekarza oraz nabycie umiejętności tworzenia własnych interaktywnych materiałów dydaktycznych. Uczestnicy poznali m.in. aplikacje: Wordwall, Storyboard, ClasroomScreen, ThingLink, Puzzle Factory, Word Art, jak również dowiedzieli się jak stworzyć i wykorzystać kody qr.