uczniowie siedzą i słuchają wykładu stojącego mężczyzny

Patroni miasta Głogowa

Lekcja historii dla uczniów klasy 2a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyła się 22 listopada 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej. Zajęcia zostały przygotowane z okazji zbliżającego się dnia Świętego Mikołaja, a ich celem było zapoznanie uczniów z sylwetkami patronów naszego miasta. Zajęcia przeprowadził pan Dariusz Czaja wiceprezes Stowarzyszenia Ziemi Głogowskiej. W przystępny i humorystyczny sposób przedstawił on sylwetki Świętego Mikołaja, Najświętszej Marii Panny i Świętej Katarzyny aleksandryjskiej – patronów miasta. Zajęcia były ciekawe i pouczające. Przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy uczniów o cenne fakty z historii miejscowości w której mieszkają i uczą się. Zdobytą wiedzą uczniowie mogli wykazać się rozwiązując quiz podsumowujący zajęcia, a najaktywniejsi na zajęciach otrzymali od prowadzącego nagrody.