ludzie siedzą przy komputerach

Pracuję w chmurze

21 kwietnia 2021 r. w godz. 11.00-13.00 odbędzie się szkolenie online “Pracuję w chmurze – tworzenie, współpraca, zarządzanie i dzielenie się zasobami”.

Cele szkolenia:

• poznanie łatwych aplikacji do gromadzenia i udostępniania różnego rodzaju zasobów internetowych,
  • tworzenie materiałów informacyjnych czy edukacyjnych z wykorzystaniem “chmury” jako nowoczesnej metody zastosowania TIK w procesie nauczania jak i pracy bibliotekarza.

Omawiane treści:

• gromadzenie zasobów i ich udostępnianie na przykładzie Symbaloo, Pocket – demonstracja i praca w wybranym programie,
  • współpraca w chmurze, zarządzanie (zasobami lub projektem) – Trello i Todoist – demonstracja i praca w programie,
  • wykorzystanie usług OneNote, Forms (Microsoft Office),
  • współpraca i udostępnianie materiałów w GoogleDrive: Jamboard oraz Moje mapy.