jeleń

Światowy Dzień Zwierząt – lekcja otwarta

3 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się zajęcia z edukacji polonistyczno-przyrodniczej, na które zostali zaproszeni uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Urszula Lewocka.

Podczas zajęć dzieci mogły zaprezentować takie umiejętności jak: współpraca w grupie, czytanie, logiczne myślenie, liczenie, zdolność do koncentracji oraz zaangażowanie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie odpowiedniej opieki nad zwierzętami hodowanymi w domach. Poznali zasady bezpieczeństwa w obcowaniu ze zwierzętami spotkanymi w czasie drogi do szkoły i w czasie zabaw.

Zajęcia otwarte skończyły się wykonaniem maski wybranego przez ucznia zwierzęcia. Galerię prac można było obejrzeć w bibliotece po zakończonych zajęciach

Ewa Biernasiuk