ludzie stojące w kręgu, patrzący na ekrany telefonów

To wszystko przez ten telefon

W Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbędą się spotkania dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6, zorganizowane przez młodzież z projektu pt. To wszystko przez ten telefon. Projekt powstał w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii.

Wydarzenie ma na celu uświadomienie uczestnikom problemu jakim jest fonoholizm, czyli uzależnienie od telefonu (smartfonu). Fonoholizm można uznać za chorobę cywilizacyjną XXI wieku, jako jedną z postaci cyberuzależnienia, czyli uzależnienia od technologii cyfrowych lub od treści przekazywanych przez takie urządzenia.

Prelegenci omówią wady i zalety nadmiernego korzystania z telefonu. We współczesnym świecie nie jest możliwe odseparowanie młodzieży czy dorosłych od telefonu, jednak ustalenie jasnych zasad jest bardzo ważne i nieuniknione, jeśli chcemy uniknąć fonoholizmu.