dzieci, książki, drzewo, powiatowy konkurs plastyczny

Bohater książkowy, z którym się identyfikuję

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS IV-VIII SP

Dyrektor Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno–Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie serdecznie zaprasza do uczestnictwa w powiatowym konkursie plastycznym dla klas IV – VIII SP pt. “Bohater książkowy, z którym się identyfikuję”.

Cele konkursu:
• rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów,
• pogłębianie umiejętności manualnych, twórczych, artystycznych,
• rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym,
• propagowanie znajomości literatury,
• możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców,
• rozwijanie kreatywności oraz umiejętności plastycznych,
• promowanie podstawowych wartości jak: dobro, sprawiedliwość, empatia, tolerancja i uczciwość.

Powiatowy konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczniów klas IV –VIII szkoły podstawowej.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej, przedstawiającej bohatera lub bohaterów dowolnej książki z który się utożsamiam.

Praca może być wykonana dowolną techniką (malarstwo, kolaż, rysowanie pastelami suchymi lub olejnymi, wyklejanie z plasteliny, wyklejanka itp.) w formacie nie większym niż A3.

Każda praca konkursowa musi być opatrzona etykietą, zawierającą dane autora (załącznik nr2).

Do każdej pracy musi być załączona zgoda autora pracy na przetwarzanie jego danych osobowych.

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres Biblioteki Pedagogicznej (ul. Jedności Robotniczej 10, 67-200 Głogów) lub składać w bibliotece w terminie do 30.04.2024 r.