stojący dorośli oraz dzieci. Dzieci trzymają dyplomy

Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III SP

26 kwietnia 2024 r. odbyły się III etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1 – 3. Organizatorem konkursu był Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Głogowie.

Do konkursu przystąpiło 19 uczniów ze szkół powiatu głogowskiego i polkowickiego (9 uczniów wyłonionych w II etapie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III szkól miejskich i 10 uczniów wyłonionych w II etapie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III szkół zamiejscowych).

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie talentów recytatorskich.

Każdy recytator był oceniany pod kątem doboru repertuaru, interpretacji utworu, pamięciowego opanowania tekstu, kultury słowa oraz artystycznego wrażenia. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i prezentowali wysoki poziom. Zmagania uczniów oceniali jurorzy w składzie:

• Barbara Krzywulicz – dyrektor PCPPPiDN w Głogowie, przewodnicząca jury
  • Agnieszka Greczyńska – Witkowicz – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej
  • Małgorzata Pieniążek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie
  • Ewa Biernasiuk – nauczyciel, bibliotekarz w Pedagogicznej Bibliotece w Głogowie

Po wysłuchaniu wierszy młodych artystów, jury przyznało miejsca w następujących kategoriach:

w kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Mikołaj Awsiukiewicz

II miejsce – Maksymilian Zaorski