dzieci rysują

Co to są emocje?

5 marca 2019 r. w grupie 5 – latków Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie odbyły się warsztaty z zakresu edukacji emocjonalnej “Co to są emocje?”.

Celem głównym zajęć było uświadomienie dzieciom wartości wynikających z poznania i zrozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych osób.

Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się nazywania i okazywania emocji takich jak: radość, smutek, złość, gniew. Próbowały także udzielić odpowiedzi na pytania: Co zrobić, gdy ktoś jest smutny i jak można mu pomóc? Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Dzień wesołego balonika”, z którego dowiedziały się jak można poradzić sobie ze złością, smutkiem, żalem, a potem cieszyć się i śmiać z całych sił. Warsztaty prowadzone były przez panią Agnieszkę Skrycką – pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie.

​Ewa Biernasiuk