Głogów – moje miasto

We wtorek 21 maja 2019 roku uczniowie klasa 1 a ze Szkoły Podstawowej nr 2 gościli w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie. Uczestniczyli w zajęciach z edukacji regionalnej – „Głogów – moje miasto” przeprowadzonych przez p. Agnieszkę Skrycką. Zajęcia obserwowała pani Mariolę Karwan starszy wizytator Dolnośląskiego Kuratorium we Wrocławiu oraz dyrektora PCPPP i DN w Głogowie pani Barbara Krzywulicz.

W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z historią oraz genezą nazwy miasta w którym żyją – wykład nauczyciela ilustrowały obrazy ukazujące historyczny wygląd miejscowości. Następnie dzieci poznały flagę Głogowa. Ponadto z fragmentów obrazu musiały ułożyć herb miejscowości, a następnie pokolorować go zgodnie ze wzorem. Korzystając z tablicy interaktywnej uczniowie układali puzzle online zrobione ze zdjęć zabytków Głogowa dostarczonych przez uczestników konkursu fotograficznego „Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości”. Krzyżówka, którą uczniowie wypełnili na koniec (na tablicy interaktywnej i indywidualnych kartkach) podsumowała wiedzę uczniów, którą nabyli w trakcie zajęć.

Tablica interaktywna urozmaiciła zajęcia i pomogła w aktywnym udziale uczniów w lekcji. Zajęcia plastyczne pozwoliły ocenić spostrzegawczość dzieci, a im pomogły lepiej zapamiętać herb miasta w którym żyją.