Kreatywne nauczanie – innowacyjne metody

27 kwietnia 2022 r. nauczyciele należący do Sieci Współpracy i Samokształcenia uczestniczyli w szkoleniu pn.: Kreatywne nauczanie – innowacyjne metody i narzędzia pracy nauczyciela”, które poprowadziła pani Arlena Kiziak – doradca metodyczny PODM w Głogowie.

Szkolenie miało na celu rozszerzyć wiedzę i umiejętności nauczycieli w zakresie stosowania innowacyjnych metod nauczania. Omówiono metody pracy na lekcji ułatwiające kształtowanie wielu kompetencji u uczniów. Prowadząca zapoznała nauczycieli z innowacyjnymi metodami i narzędziami pracy: projekt edukacyjny (np. WebQuest), portfolio lub ePortfolio, drama, drzewko decyzyjne, mapa mentalna, różne odmiany dyskusji, metaplan, gry dydaktyczne itp. Podczas dyskusji nauczyciele bibliotekarze zadeklarowali chęć wykorzystania zaprezentowanych metod i narzędzi na swoich zajęciach.