ludzie siedzą przy ławkach, słuchają wykładu

Laboratoria przyszłości szansą dla bibliotek szkolnych

4 października 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy należących do Sieci Współpracy i Samokształcenia. Temat spotkania brzmiał: Laboratoria przyszłości szansą dla bibliotek szkolnych, poprowadziła je Pani Iwona Rogowska – doradca metodyczny PODM w Głogowie.
Prowadząca przybliżyła założenia programu „Laboratoria przyszłości”, sprzęt zakupiony w ramach programu i możliwości jego wykorzystania w praktyce szkolnej. Podkreślała, że jego mądre wykorzystanie może pomóc rozwijać u uczniów kompetencje przyszłości, rozbudzać ich zainteresowania i angażować w zajęcia. Pokazała, że biblioteka szkolna może być miejscem sprzyjającym rozwojowi kompetencji cyfrowych, ale warunkiem jest przystąpienie do działań z otwartością na zmiany. I wcale nie trzeba być mistrzem nowych technologii. Na zakończenia wskazała gdzie szukać materiałów i inspiracji oraz zachęcała do współpracy i uczenia się od siebie. W spotkaniu wzięło udział 14 nauczycieli sieci.