Bingo literackie

Bingo literackie to ciekawy sposób na przeprowadzenie akcji czytelniczej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa w bibliotece, jak również zajęć w oparciu o omawiane lektury, lub dowolne książki wybrane do gry w czasie zajęć lekcyjnych. Możemy wybrać odpowiednią formułę gry w literackie bingo np. wyzwanie czytelnicze, zabawa czytelnicza.

Dwudziestego ósmego marca 2023 r. przekonali się o tym uczestnicy warsztatów online. Zobaczyli przykłady oraz wprowadzenie gry jako jednego z elementów czytelniczego przedsięwzięcia. Zapoznali się z funkcjami kreatorów dostępnych online, przy pomocy których w krótkim czasie mogą przygotować karty do gry w Bingo literackie, w tym również serwisu Canva, który umożliwia zaprojektowanie własnych kart na wielu dostępnych szablonach. Poznali także zastosowanie dodatkowych narzędzi do uatrakcyjnienia rozgrywki – wirtualne kości do gry, koło fortuny i inne.