kostki z literami na ściankach, ręka

Fair play w bibliotece

20 czerwca 2022r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie zorganizowano zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Tematem zajęć były zasady fair play, jako wartość wychowawcza w edukacji szkolnej. Ucząc dzieci uczciwej rywalizacji prowadzący zaproponowali szereg gier zespołowych. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy: Motylki, Biedronki, Pszczółki i Ważki. Zmierzyli się w 5 konkurencjach: układanie piramidy z kolorowych kubeczków i kart, samogłoski i spółgłoski – z wylosowanych liter uczniowie tworzyli jak największa liczbę wyrazów, dmuchanie balonów i rozwiązywanie ukrytych wewnątrz zadań oraz odgadywanie wylosowanych zagadek i rozpoznawanie postaci z bajek wykorzystując portal Wordwall.  Uczniowie wszystkie zadania wykonywali na czas według zasad fair play. Im szybciej ukończyli zadanie, tym więcej punktów dostali. Zwycięzca została drużyna Motylków i Pszczółek. Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich konkurencjach, a całości zajęć towarzyszył dobry humor i uśmiech. W nagrodę za aktywny udział w zabawie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.